Co przesądziło odnośnie tego, że szerokie spodnie stały się w naszym państwie takie modne?

   Home / Moda / Co przesądziło odnośnie tego, że szerokie spodnie stały się w naszym państwie takie modne?

  Co przesądziło odnośnie tego, że szerokie spodnie stały się w naszym państwie takie modne?

  0

  Obecna moda mająca związek z kulturą hip-hop, rządzi się swoimi, w moim pojęciu dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi dla mnie prawami. O tym w dalszym fragmencie tekstu, chcę teraz nieco szerzej poopowiadać o czymś, co było flagową cechą miłośników tej kultury i pozwalało w wyraźny sposób wyróżnić się na tle innych ludzi na ulicach polskich miast. Mówiąc bardziej konkretnie, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, funkcjonujące pod oficjalną nazwą „baggy” (z ang. workowate) albo też „begi” (to już spolszczona, fonetyczna opcja), które pojawiły się w na obszarze naszego państwa wraz z pierwszymi rapowymi projektami, kiedy to przyszedł początek drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat.

  Ciekawostka – na samym starcie, kiedy ciężko było dostać szerokie portki o klasycznym kroju, ludzie kupowali sobie normalnie zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Świetna opcja, zważywszy na kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej małą gotówką. W miarę upływu lat, gdy już Lenary były do kupienia w wielu miejscach…właśnie – to pierwsza z rodzimych firm, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z niemalże z roku na rok. Najbardziej spopularyzowaną, obok wymienionych przeze mnie wyżej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstawania jest niezwykle ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie „begów”. Zważywszy na to, że wyszły znakomicie, kumple również poprosili o uszycie takich spodni. Wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozkręcił jedną z topowo rozpoznawalnych marek dla hip-hopowców, rodem z naszego kraju.
  Ubrania sygnowane marką Moro były wciśnięte bardzo mocno w rapową rzeczywistość paręnaście lat wstecz, poza spodniami w zestawie tych produktów znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, także rozpinane, ale również stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to naprawdę było coś.
  klasyczne buty
  Obecnie, mimo faktu, że moda na szerokie spodnie nie jest już propagowana w tak intensywny sposób jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mające do zaproponowania taki asortyment.
  Co należy koniecznie podkreślić, mamy do wyboru naprawdę wiele różnych marek, które pochodzą z rozmaitych zakątków świata. Obecnie, bez żadnego problemu będziemy mogli odszukać marki, które w skali światowej są ścisłym topem. Chodzi na przykład o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Obyci znawcy kultury bez wątpienia będą wiedzieć, co to za marki. Jeśli ktoś nie ma płynnej orientacji w tej dziedzinie, polecam sprawdzić, to są ścisłe klasyki.
  Może to zabrzmi w pewnym zakresie pompatycznie, ale jestem święcie przekonany co do faktu, że moda na szersze nogawki będzie aktywna dokładnie tak długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
  elegancki but
  Niniejszy adres http://butywolka24.eu, bezwzględnie powinny sprawdzić te osoby, które mają ochotę poznać doskonały kanał dla pozyskiwania wysokiej jakości tekstylnych rozwiązań. Pod tym adresem, czekają produkty z kategorii odzieżowej, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom najróżniejszych punktów odzieżowych, na pewno opłaci się wizyta pod adresem tego serwisu. Nie mówiąc już o wejściu z hurtownią w dłuższy charakter współpracy.
  eleganckie buty