Godzina by ulepszyć tężyznę

   Home / Przemysł / Godzina by ulepszyć tężyznę

  Godzina by ulepszyć tężyznę

  0

  Niezależnie na porę roku winnyśmy troszczyć się o swoje zdrowie. Poza dietą i regularnym trybem życia jednym z ważniejszych aspektów jest sport. Nie każdy z nas przepada za zajęciami grupowymi na siłce i godzinami przeznaczonymi na trening na maszynach do ćwiczeń. Jeżeli poszukujesz czegoś innego, fascynującego i przypominającego czasy dziecięcych zabaw, czas przetestować jazdę na rolkach. Jakie działania podjąć na początek i na co skierować obserwację? Przeczytaj i spraw, że aktywność fizyczna drugi raz stanie się fajna.

  elektrobeben-630

  Pierwsze etapy

  Na starcie swojej konfrontacji bez wątpienia wymagasz adekwatnych rolek. Na rynku odkryjesz wiele marek, typów, które dopełniają najróżniejsze. Niezawodne precismeca rolki są bezpieczne i przetrwają każdy rodzaj treningu. Nawet jeżeli jesteś jednostką początkującą – przetrwają wszystkie upadki. W zależności od wieku możesz wybrać rolki, które posiadają dopasowywany rozmiar. W przypadku kiedy noga w dalszym ciągu wzrasta będzie to rasowe rozwiązanie i umożliwi korzystać z rolek przed dłuższy czas. Jeżeli posiadasz już trwały rozmiar obuwia – wyselekcjonuj porządne rolki w jednej wielkości i raduj się z czarującej przejażdżki.

  Zabezpieczenia ponad wszystkim

  Osoba młoda czy ekspert – zawsze trzeba kierować uwagę na zabezpieczenia swoje i innych. Poza rolkami winieneś posiadać zestaw ochraniaczy: na nogi, łokcie oraz dłonie. W przypadku upadków i wywrotek ochronią one skórę i zamortyzują stawy. Istotny jest również sposób spadania. Zawsze spadaj do przodu – na kolana i ręce. Dzięki temu zamortyzujesz upadek i oszczędzisz głowę przed uderzeniem. Upadając na grzbiet istnieje gigantyczne prawdopodobieństwo, że silnie grzmotniesz się w głowę. A jeżeli o głowę chodzi – zarówno rolkarze, jak i cykliści nie powinni jechać bez hełmu. Czaszka jest naszym najcenniejszym skarbem i od czasu do czasu nasze zdolności nie mają znaczenia, a kalkuluje się przypadek, inny niedbały prowadzący, zwierze na drodze czy mały kamyczek. Wszystko może prowadzić do upadku, a Twoim zleceniem jest zabezpieczyć głowę przed ciężkimi urazami. Nie ma też co się przejmować – dowolnego młodego rolkarza czeka szereg upadków. Rób je z ostrożnością, a już nie długo będziesz jechał na swych rolkach niczym wiatr.

  elektrobeben165e

  Dokąd jeździć?

  Początkujący rolkarze będą bezpieczniej czuć się na prostych, bez wybojów asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!