Najfajniejsze kolonie dla dzieci tylko w Bieszczadach

   Home / Turystyka / Najfajniejsze kolonie dla dzieci tylko w Bieszczadach

  Najfajniejsze kolonie dla dzieci tylko w Bieszczadach

  0

  Zastanawiacie się, gdzie wasze dzieciaki mogłyby wyjechać na wakacje aby doświadczyć niezapomnianych chwil na łonie natury.Na pewno pragniecie by wasze dzieciaki mogły oddychać pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem oraz mogły skorzystać z wielu urozmaiceń, które czekają na nich codziennie.

  Najlepszym pomysłem są nasze bieszczadzkie góry. Dostarczą kolonistom ciekawe atrakcje a także pozwolą na odpoczynek w obrębie pięknej przyrody Karpat Wschodnich. Jedynie z tych wczasów przywiozą wspaniałe obrazy w pamięci a dodatkowo nawiążą nowe znajomości oraz będą posiadały cenną wiedzę o przyrodzie. Ponieważ nie istnieją fajniejsze sposoby na pozyskanie wiedzy aniżeli te w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, tym chętniej, jeżeli to zajęcia w gronie przyjaciół na kolonii w górach.
  szczyty

  Niezbędne wiadomości o Bieszczadach

  Bieszczadzkie góry to obszar położony w przy wschodniej granicy naszego kraju. Można tam wyodrębnić dwa pasma, Wschodnie zlokalizowane na terytorium Ukrainy i Bieszczady Zachodnie charakterystyczne dla naszego kraju a ponadto rozciągające się na wschodnią Ukrainę i Słowację. Drugie pasmo w znacznej mierze zajmują Rezerwat Karpaty Wschodnie, który obecny jest na liście rezerwatów organizacji UNESCO. Górującym szczytem jest Tarnica, który ma ponad 1 300 m n. p .m.. Bieszczady nie są określane jako wysokie, ale dzięki temu istnieje możliwość by bez trudu udać się na sam wierzchołek i sfotografować cudowne krajobrazy Bieszczadów. Co więcej charakteryzują się strefowym rozkładem roślin oraz nietypowym układem sieci rzecznej. A najładniejszym zakątkiem Bieszczadów wydaje się być Park Krajobrazowy Dolina Sanu. To tutaj można zaobserwować duże dzikie ssaki takie jak niedźwiedzie i żubry oraz drapieżne wilki. Karpaty Wschodnie tworzą ostoję przede wszystkim dla rzadkiej zwierzyny oraz gromadzą sporo swoistych rodzajów roślinności. Lasy buczynowe, które cechują ten region oraz występujące często potoki nadają malowniczy klimat.
  bieszczady panorama

  Najlepsze miejsce
  na kolonie w W Karpatach Wschodnich

  Najbardziej interesującym oraz bardzo dobrze zlokalizowanym miejscem w obrębie Doliny Sanu jest ośrodek rekreacyjny kolonie w Bieszczadach Zielona Polana. Usytuowany jest na terenie doliny nad rzeką San, w gminie Dubiecko w województwie podkarpackim.

  Oferuje miejsca noclegowe dla ponad 100 osób, w wygodnych drewnianych chatkach oraz w funkcjonalnych pokojach dostępnych w hotelu. Co więcej do dyspozycji turystów jest także pole namiotowe. Zielona Polana oferuje kolonie w górach z rozmaitymi zabawami. Mając na uwadze bardzo dobre położenie i bezproblemowy dostęp na teren ośrodka, w okolicy można doświadczyć dużo przyjemności i doświadczyć atrakcji , które nie pozwolą się nudzić. Są wśród nich przejażdżki z użyciem drezyn rowerowych, Muzea oraz Wioseczka o charakterze Fantasy, która leży 30 km od ośrodka. Obozowicze mogą udać się do Ukrainy, do Lwowa lub odwiedzić Dynów, by przyjechać się Przeworską Koleją Dojazdową. Kolonie dla dzieci w górach staną się dzięki temu ciekawe i nie będzie im brakować zabaw.
  łódka