Trening ciała i duszy – wykorzystaj korek do jogi

   Home / Technologia / Trening ciała i duszy – wykorzystaj korek do jogi

  Trening ciała i duszy – wykorzystaj korek do jogi

  0

  Moda na ekologiczne i zdrowe życie trwa niezmiennie od kilku lat, a nasza świadomość w tym kierunku ciągle się pogłębia. W celu poprawienia kondycji fizycznej chodzimy na siłownie, baseny, siadamy na rowery. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest Joga. To jedna z najstarszych tradycji, której zadaniem jest samodoskonalenie i wewnętrzny rozwój, dzięki któremu możemy opanować własne ciało i umysł, dążyć do samodyscypliny, osobistego rozwoju, poprawić jakość życia i utrzymać ciało w zdrowiu.
  color cork
  Ćwiczenia wykonane podczas jogi pozwalają poznać swoje mocne strony, ale również ograniczenia. Niezastąpionymi akcesoriami, które świetnie sprawdzą się podczas jogi są produkty z korka. Korek jest materiałem w 100% ekologicznym, pozyskiwanym z dębu korkowego – drzewa samoregenerującego się. Jest to surowiec bardzo lekki (90% jego objętości stanowi powietrze), elastyczny i trwały. W żaden sposób nie wpływa negatywnie na organizm człowieka.

  Korek do jogi – rodzaje

  Korek jest surowcem bardzo uniwersalnym. Cecha ta pozwala na wytworzenie z niego wiele różnych produktów, które są niezastąpione podczas ćwiczeń jogi.

  Zaliczamy do nich:

  • kliny
  • ćwierćwałki
  • poduszki
  • kostki korkowe
  • maty korkowe łącznie z pokrowcami również wykonanymi z korka, które są antypoślizgowe, ciepłe i trwałe.

  swiat kork

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze korka do jogi?

  Produkty te niewątpliwe przydadzą się zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Mogą służyć za podpórkę na początkowym etapie ćwiczeń, pomóc w wykonaniu ćwiczeń stojących, a osobom zaawansowanym, umożliwiają pełniejsze wykorzystanie możliwości i większy komfort w czasie wykonywania ćwiczeń. Podczas doboru produktu z korka do jogi, powinniśmy zwrócić uwagę na jego stabilność. Ponieważ często produkty z korka służą nam jako podparcie, musimy być pewni, że będzie ono stabilne.

  Korek do jogi – wspaniałe zalety

  Wspomnianą już wyżej zaletą korka jest jego trwałość i waga. Zarówno maty, jak i poduszki czy kliny możemy w każdej chwili przenieść w inne miejsce, zabrać ze sobą w plener czy na wyjazd. Produkty z korka są naturalne i będą idealne dla osób, które chcą żyć zgodnie z naturą i czerpać z tego radość. Dodatkowo zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom jogi z wykorzystaniem korka, polepsza się samopoczucie, człowiek ma więcej energii, lepiej śpi, jest odprężony. Poprawiają się parametry na poziomie:

  • fizycznym (stabilność, równowaga)
  • fizjologicznym (poprawa układu oddechowego, krwionośnego)
  • psychicznym (koncentracja, emocje, stres)

  Bardzo dużą gamę produktów z korka, które umożliwią ćwiczenia jogi, można znaleźć tutaj. Dzięki tym zestawom wykonamy ćwiczenia zarówno w domu, jak i w plenerze.
  cork