Wykorzystanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

   Home / Zdrowie / Wykorzystanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

  Wykorzystanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

  0

  Ostatnio odnotowuje się coraz więcej przypadków zwichnięcia stawów i zwichnięcia lub uszkodzenia połączeń nóg. Nie są tylko następstwem praktykowania aktywności fizycznej, wszakże właśnie u aktywnych fizycznie tego typu przypadków notuje się najwięcej. Mogą być jednakże także efektem codziennego spaceru podczas którego niewłaściwie postawimy nogę czy wywrotki w toku zwykłej jazdy na snowboardzie. Pacjenci zgłaszający się do ortopedów z wyszczególnionymi wyżej kontuzjami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką powszechnie nazywa się ortezą.

  pilka

  Ortezy i ich funkcja

  Przyrządy ortopedyczne, zważywszy na wykonanie i strukturę, dzielą się na nieelastyczne, elastyczne oraz półsprężyste. Sporządzone są z nowoczesnych surowców, jakie zapewniają ich trwałość. Z kolei podział ortez odnośnie do ich funkcjonalności jest następujący: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne oraz korygujące. Niekiedy mogą również znaleźć zastosowanie w leczeniu niektórych złamań nóg. Ich główne działanie to stabilizacja stawu, przez co jego ruchy są w jakimś stopniu lub całkowicie ograniczone. Chroniony w taki sposób staw jest chroniony przed potencjalnymi kolejnymi kontuzjami a dodatkowo nie ulega opuchliznom pourazowym. Do tego aparat ortopedyczny odciąża mięsnie umieszczone w okolicy stawu i pozwala na ich odnowę. Nieruchome ortezy stanowią swego typu substytut gipsu, z tego powodu sam tok odnowy stawu lub więzadła jest przyspieszony.

  stabilizator

  Gdzie otrzymać ortezy?

  Są w ofercie dużej ilości sklepów medycznych, jakie także proponują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest znajdujący się w Grodzie Kraka sklep sklep ortopedyczny kraków www.zdrow-med.pl z siedzibą w Krakowie. To niespotykany taki punkt zaopatrzenia medycznego, jaki ma szeroką bazę artykułów medycznych. Co więcej wykonuje rozporządzenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki współpracy z wieloma dostawcami, sklep Zdrowie oferuje też wachlarz spoza swojego katalogu artykułów. Jednostki odwiedzające placówkę zdołają dodatkowo liczyć na porządną i uczciwa pomoc w materii wyboru ortez oraz sposobu ich używania. To wszystko za sprawą wykwalifikowanej kadry trudniącej się obsługą interesanta.
  Pamiętajmy, że ortezy trzeba zakupić jedynie po konsultacji ze specjalistą. Niewłaściwe używanie ortez oraz brak zalecenia na ich noszenie może skutkować zmianę na gorsze urazu oraz stanu zdrowia pacjenta.